My family

30. květen 2008 | 20.50 |
ilustrMoje rodina, to je téma jednoho z prvních studentských povídání v angličtině. Mám tu pro vás několik odkazů, pracovních listů, obrázků a omalovánek na toto téma.

Jako první tradičně nabízím stránky Enchanted Learning, tentokrát na téma My family. Po zaregistrování tu najdete mnoho pracovních listů. Opět podotýkám, že některé stojí za to a jiné ne. Vybere si ale určitě každý.

A teď pozor. Máte minutu na to, abyste si přečetli text o rodině a vaším úkolem pak bude doplnit správná slova na správná místa. Stihnete to? Můžete to zkusit na stránce http://www.englisch-hilfen.de/en/exercises/family/my_family.htm.

Neodpustím si odkaz na Help for English. Slovíčka z okruhu najdete zde a zde. Poslechové cvičení na téma My family najdete na této stránce.

Vyzkoušejte si anglickou osmisměrku a najděte všechna slovíčka na téma Rodina. Na stránce najdete i vyluštění. Stačí zajít sem. A ještě jedna osmisměrka je zde.

Jeden dobře zpracovaný rodinný strom (až na detaily - místo mother najdete moter) včetně několika kolen najdete na tomto obrázku.

Animované video vám představí jednotlivé členy rodiny:


Vytiskněte si i pár omalovánek a listů:
re

rb

rc

rd

ra

Vytiskněte si tenhle obrázek rodinné idylky a pak na něm zkuste najít předměty z obrázku, který následuje:

fam

Najdete tyto předměty?
aa


Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.13 (48x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře