Three blind mice

1. červen 2008 | 10.39 |
myšTři slepé myši, to je název docela brutální písničky, která je ovšem mezi anglicky hovořícími dětmi velmi oblíbená (předtím, než si pomyslíte: no jo, to jsou ti američtí spratkové, nejradši by trhali mouchám nožičky, zamyslete se, kolik brutálních písniček nebo říkanek vyprávíme dětem my ).

Three blind mice (mouse - jednotné číslo, mice - nepravidelné množné číslo, nikoliv MOUSES!) je píseň velmi stará, podle Wikipedie už z počátku 17. století. Říká se dokonce, že už Marie I. Stuartovna (1516-1558) znala tyto veršíky, i když samozřejmě v jiné podobě. Prý když popravovala tři protestantské biskupy, byla napsána tato písnička. Těžko říct.

Každopádně tři myšky se dostaly opravdu do povědomí. Např. u sportů, které mají tři rozhodčí, je velmi pejorativní vyprávět o nich jako o třech slepých myších (také za to padají tresty). Tři slepé myšky hrály i ve Shrekovi, vzpomínáte?

shrek

Tak jak že je ta písnička? Poslechněte si ji v karaoke verzi:


Pro ty z vás, kteří byste si písničku rádi zahráli na hudební nástroj, jsem našla i noty:
noty

Touto melodií se inspirovalo mnoho hudebních skladatelů, např. Joseph Holbrooke nebo Joseph Haydn. Kus textu (see, how they run) použila dokonce i skupina Beatles, a to hned ve dvou písních: I am the Walrus a Lady Madonna.

Chcete si písničku zkusit sami zazpívat? Tady je karaoke, text uvidíte, hudba hraje, odkašlat a jedééééém:

Že existuje množství parodií, které vycházejí z této písničky, asi netřeba připomínat. Mně se docela líbila tahle verze od Judith Mc Nitt:

1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře